25 Wrzesień 2018 17:00
Sensacyjna porażka SMSu

Ogromnym sukcesem piłkarzy Mazovii Rawa Mazowiecka zakończyło się spotkanie z SMS – em Łódź w ramach 4.kolejki wojewódzkiej ligi Michałowicza. Podopieczni Dariusza Mozgi nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy wygrywając 3:0.

Jak do tej pory Mazovia miała na koncie 3 punkty po pewnej wygranej z MKS Metalowiec. Poza tym młodzi rawscy piłkarze przegrali na inaugurację rozgrywek z Akademią Piłkarską ŁKS, zaś mecz z Pogonią Ekolog został przełożony. W 4. kolejce do Rawy przyjechał zespół łódzkiego SMS – rywal utytułowany nie tylko na arenie wojewódzkiej, lecz także odnoszący sukcesy na arenie ogólnopolskiej, mający w składzie kilku reprezentantów kadry województwa.

Mecz rozpoczął się niespodziewanie. W pierwszej akcji Mateusz Szymański zagrywa piłkę do Patryka Winiarskiego, który pokonuje bramkarza w 15. sekundzie meczu!!!. Była to najszybciej zdobyta bramka w historii Rawy Mazowieckiej. Po tak szybko straconej bramce piłkarze z Łodzi już się nie podnieśli i to Mazovia panowała na boisku i nadawała ton grze. W 33. minucie kapitan rawskiej drużyny podwyższa na 2:0. Warto także wspomnieć iż Mateusz jest etatowo powoływany do kadry województwa łódzkiego. Do przerwy wynik nie ulega zmianie i Mazovia zasłużenie wygrywa. W drugich 45 minutach zespół trenera Dariusza Mozgi i kierownika Szymańskiego zdobywa jeszcze jedną bramkę. Jej strzelcem jest Mateusz Kociszewski. W 80. minucie z boiska wylatuje jeden z zawodników SMS. Wtedy też gospodarze stwarzają sobie trzy dogodne sytuacje bramkowe, których nie potrafią wykorzystać.

Mazovia Rawa Mazowiecka – SMS Łódź 3:0 (1:0)
Bramki: Patryk Winiarski, Mateusz Szymański, Mateusz Kociszewski

Źródło: www.lodzkifutbol.pl

Należy nadmienić jednak, że SMS wystąpił w tym meczu w osłabionym składzie, znacznie odbiegającym od podstawowego.

Warto wspomnieć, że Akademia Piłkarska ŁKS zwyciężyła Mazovię na inaugurację sezonu aż 6:1. Relację z tego meczu można przeczytać TUTAJ.