22 Kwiecień 2018 16:14
Podsumowanie rundy: drużyna statystycznie

Drużyna Akademii Piłkarskiej ŁKS '97 na półmetku boju o wygraną w Wojewódzkiej Lidze Deyny jest wiceliderem. Lepszy od podopiecznych trenera Artura Kościuka okazał się SMS, jednak rywal jest na wyciągnięcie ręki - 2 punkty straty. W tym artykule przyjrzymy się bliżej każdej ze statystyk w ligowej tabeli.

Jedenaście meczy rozegranych - komplet spotkań. Zgodnie z terminarzem odbyło się 10 z nich - mecz w ramach 9. kolejki przesunięto o trzy tygodnie ze względu na obfite opady śniegu.

Punkty

Zespół AP ŁKS '97 uzbierał na swoim koncie 28 punktów, o 3 mniej niż na półmetku sezonu 2011/12. Punkty Biało-Czerwono-Białym 22 września na swoim terenie zagarnęła Ceramika Opoczno (2:2). 3 listopada, w przedostatniej kolejce ŁKS przegrał na własnym terenie z rywalem zza miedzy - Widzewem (1:2). Do liderującego SMSu, gracze z al. Unii Lubelskiej tracą jedynie 2 oczka, dzięki czemu droga do tytułu wciąż jest otwarta. Jednak trzeba pamiętać też o GKSie Bełchatów, który traci do ŁKSu jeszcze mniej - jeden punkt. Sytuacja w tabeli z pewnością może być gwarancją interesującej rundy rewanżowej, która ruszy wiosną.

Bramki strzelone

Zespół 31-krotnie cieszył się z trafienia do siatki rywala (aż o 15 razy mniej niż rok temu), co czyni go jednak trzecim pod względem skutecznośći w rozgrywkach (SMS - 49 goli, GKS - 36). Średnia bramek zdobytych w jednym spotkaniu 2.81 (w zeszłym roku 4.09), a więc jest ciągle nad czym pracować. Na znaczną obniżkę formy strzeleckiej drużyny wpłynęło przesunięcie, w ubiegłym roku najskuteczniejszego napastnika, Huberta Kubickiego do pomocy. Od początku rundy poważną kontuzję leczył też skrzydłowy - Damian Błaszczyk. Przed bieżącym sezonem wielu zawodników zostało więc zmuszonych do zmiany pozycji.

Bramki stracone

ŁKS '97 stracił w jedenastu meczach tylko osiem bramek - to mówi samo za siebie. Bez wątpienia widać tutaj rękę trenera Artura Kościuka, który przez kilkanaście lat grał jako zawodnik na pozycji środkowego obrońcy. Na boisku obserwujemy bardzo dobrą współpracę i zgranie całego bloku defensywnego, kooperującego z pomocnikami.

Zwycięstwa, remisy, porażki

Zwycięstwa: