21 Sierpień 2018 06:26
MULKS Łask wygrywa Puchar Starosty

Dziesięć drużyn wzięło udział w I Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Bełchatowskiego. Rywalizowali zawodnicy urodzeni w 1997 roku i młodsi. Turniej zakończył się zwycięstwem MULKS Łask, który w finale pokonał GKS Bełchatów.

Zespoły podzielono na dwie grupy. W grupie pierwszej najlepsi okazali się piłkarze MULKS Łask wyprzedzając: KS Grocholice I, Czarnych Rząśnia, Astorię Szczerców i Polonię Piotrków. W grupie II wygrał GKS Bełchatów, który wyprzedził: Włókniarza Moszczenica, Świt Kamieńsk, Mechanika Radomsko i KS Grocholice II.

W meczach półfinałowych MULKS Łask po rzutach karnych pokonał Włókniarza Moszczenica. W normalnym czasie był remis 0:0. GKS Bełchatów okazał się natomiast lepszy od KS Grocholice I, wygrywając 1:0.
W małym finale, czyli meczu o III miejsce, Włókniarz Moszczenica 1:0 wygrał z drużyną gospodarzy – KS Grocholice I.
O wygranej w meczu finałowym decydowały rzuty karne. Zawodnicy z Łasku pokonali w nich 3:2 GKS Bełchatów i to oni zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

Organizatorem turnieju były: KS Grocholice oraz OZPN Piotrków. Po turnieju puchary i medale wręczyli: Stanisław Sipa – prezes OZPN, Krzysztof Magnucki - prezes KS Grocholice oraz trener koordynator w GKS Bełchatów Krystian Kierach.

Najlepszym strzelcem turnieju został gracz MULKS Łask Błażej Waga, który zdobył 8 bramek. Najlepszym bramkarzem zaś jego klubowy kolega Krystian Klewin.

Zwycięski zespół MULKS Łask grał w następującym składzie: Krystian Klewin, Dawid Tomczyk, Mateusz Pabisiak, Dawid Różycki, Błażej Waga, Kamil Królak, Filip Dobosiewicz, Wiktor Marciniak, Kamil Kurcbuch i Michał Kwiatek. Trenerem drużyny jest Wiesław Siębor.

źródło: lodzkifutbol.pl