25 Wrzesień 2018 16:52
AP ŁKS 5:0 PTC Pabianice

Po nieudanym meczu w Opocznie młodzi piłkarze ŁKS podejmowali na własnym boisku drużynę z Pabianic - PTC. W ramach 5 kolejki wojewódzkiej ligi Deyna Akademia Piłkarska wygrała ze słabo dysponowanymi gośćmi 5:0. Gole w tym meczu dopisali sobie : Hubert Kubicki, Mateusz Krysiński, Kamil Zawadowski oraz Kamil Malinowski, który trafił do siatki rywala dwa razy.

Pierwsza połowa zaczęła się od mocnego akcentu. Do piłki z głębi Pol wystartował Kamil Malinowski, który wywalczył rzut rożny. Do piłki tradycyjnie podszedł Dawid Tessmer, który dobrą centrą stworzył sytuację Hubertowi Kubickiemu, niestety ten w dogodnej sytuacji posłał piłkę trochę nad poprzeczką. W odpowiedzi goście zanotowali strzał z rzutu wolnego lecz i tym razem futbolówka poszybowała nad bramką.

ŁKS kontrolował grę w środku pola, a dobre piłki co rusz na skrzydła zagrywał Mateusz Krysiński. Z dobrej strony pokazywał się również Damian Nowacki. Po akcji wyżej wymienionej dwójki w klarownej sytuacji znalazł się ten pierwszy lecz jego strzał znakomicie obronił Golkiper z Pabianic. W odpowiedzi jeden z pomocników PTC uderzył bardzo soczyście, ale na posterunku był Bartosz Gogolewski, który na raty obronił ten strzał. W środku pola dwoił się i troił Mateusz Krysiński lecz na jego 3 strzały z dystansu tylko jeden był w światło bramki, ale Bramkarz przyjezdnych bez problemu złapał piłkę. PTC postawiło sobie za cel przeszkadzać w rozgrywaniu piłki w środku pola przez EŁKAESIAKÓW. Ostatnią groźną akcją był bity przez Dawida Tessmera rzut rożny. Po którym to najlepszy w tym meczu Mateusz Krysiński, oddał strzał głową w światło bramki, tym razem na drodze piłki stanął obrońca i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku remisowym.

W pierwszej połowie z boiska nudą. Chaotyczna gra zespołu z Al. Unii i niedokładność sprawiły niepokój w przerwie. Zatem na drugą połowę ŁKS wyszedł bardzo skoncentrowany, gdyż drugi remis z rzędu mógłby odebrać im już teraz szansę na dobry rezultat w tym sezonie.

Druga połowa zaczęła się od huralnych ataków Biało-czerwono-białych. I pierwsza akcja w tej części spotkania przyniosła już Gola. W środku pola piłkę między sobą wymieniali Adrian Żelichowski z Mateuszem Krysińskim. Ten pierwszy dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Bartłomieja Dziwisza. Skrzydłowy ŁKS wypatrzył jeszcze Kamila Malinowskiego, który czubkiem buta wepchnął futbolówkę do siatki i ŁKS mógł odetchnąć. Ale strzelenie bramki zmobilizowało jeszcze bardziej Łodzian i ciągle atakowali nie dając żadnych szans w tym meczu gościom z Pabianic. W następnej akcji padła kolejna bramka. Kamil Malinowski wywalczył rzut rożny. A to co nie udało się Mateuszowi Krysińskiemu, udało się w 7 minucie drugiej połowy i ŁKS prowadził już dwoma bramkami.

W drugiej połowie dobrze wyglądało również gra duetu Żelichowski - Malinowski. Najpierw Żelichowski podał na czystą pozycję do Malinowskiego lecz ten nie trafił. W kolejnej akcji role się odwróciły to Malinowski podawał, a Adrian Żelichowski w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad bramką. W 55 minucie prostopadłym zagraniem popisał się Mateusz Krysiński lecz dobrze dysponowany bramkarz PTC obronił strzał adresata tej piłki czyli Bartłomieja Dziwisza, parując futbolówkę na rzut rożny. Do narożnika znowu powędrował Dawid Tessmer lecz tym razem stały fragment został rozegrany na krótko. Tessmer podał do Kubickiego, ten zacentrował wprost na głowę Kamila Zawadowskiego, który zdjął pajęczynę z okienka bramki gości i różnica bramek powiększyła się już do trzech. Później było trochę przestojów w grze przerywanych niecelnymi strzałami Mateusza Krysińskiego, Dawida Tessmera, czy Patryka Tomalczyka. W 65 minucie padła już czwarta bramka na pozycję sam na sam wyszedł Kamil Malinowski, który precyzyjną podcinką sprawił, że piłka znalazła się w siatce. W 72 minucie indywidualną akcją popisał się Hubert Kubicki, który minął 5 obrońców i został sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł sam poszkodowany, ale napastnik ŁKS przegrał pojedynek z bramkarzem i wynik ciągle był 4:0. Hubert Kubicki zrehabilitował się za niestrzelonego karnego i ustalił wynik spotkania na 5:0. Po nie dokładnym wyrzucie z autu piłka ugrzęzła pod nogami jednego z Pabianickich obrońców. Jednak w tej sytuacji lepiej zachował się napastnik z Alei Unii i czubkiem buta wybił piłkę obrońcy, która nie spodziewanie wpadła do bramki rywala. Wynik próbował jeszcze podwyższyć Dawid Tessmer, ale żaden z jego precyzyjnych strzałów nie znalazł drogi do bramki i sędzia zakończył tą sobotnią potyczkę.

Druga połowa napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami drużyny Trenera Artura Kościuka.

Akademia Piłkarska ŁKS '97 - PTC Pabianice '97 5:0 (0:0)
Bramki: 44' 65' Malinowski, 47' Krysiński, 65' Zawadowski, 75' Kubicki

Skład ŁKS :
Gogolewski - Nowacki, Zawadowski, Olejniczak, Tomalczyk - Mazur (25' Żelichowski) (55' Serafinowicz) - Krysiński, Kubicki, Tessmer - Malinowski (68' Krakowiak), Dziwisz (60' Wolski)

Mecz relacjonował Mateusz Żegota