18 Lipiec 2018 12:07
AP ŁKS 0:2 FK Teplice

W sobotę odbył się pierwszy sparing drużyny z al. Unii po sezonie 2011/12. Rywalem łodzian byli goście z Czech - TC Teplice. Gospodarze polegli sąsiadom Polski 0:2 tracąc oba gole w doliczonym czasie połów. Mecz odbył się na nieco innych zasadach niż w lidze. Długość 40-minutowej połowy skrócono o 10, a zamiast kar minutowych, sędzia pokazywał kartki.

Goście z Czech zaczęli bardzo ofensywnie. W 6. minucie mogło już być 0:1, jednak napastnik z Teplic pomylił się niewiele i piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką, a Dawid Mazur uprzedził napastników, którzy tylko czekali na dobitkę do pustej bramki. W 10. minucie pierwszy strzał oddali Ełkaesiacy. Bramkarza próbował zaskoczyć Łukasz Serafinowicz, jednak jego uderzenie zostało wyłapane przez bramkarza. Chwilę później, po ładnej akcji gości Bartosz Gogolewski pewnie obronił strzał z dość bliskiej odległości. W 20. minucie trener Kościuk decyduje się na zmianę - Dawida Mazura zmienił Patryk Roźniakowski. Następnie obejrzeliśmy stuprocentową akcję gospodarzy: Mateusz Krysiński ograł dwóch obrońców, lecz zwlekał z oddaniem strzału i obrońcy z Czech wybili piłkę za pole karne. ŁKS próbował iść za ciosem i w końcu otworzyć wynik. Strzał Kamila Zawadowskiego z kłopotami obronił bramkarz FK Teplice. W 30. minucie pada bramka dla gości. Po kontrze jeden z zawodników czeskiej drużyny oddał strzał z 16 metrów w środek bramki. Piłka wpadła do bramki w wyniku nieporozumienia Bartosza Gogolewskiego i Jakuba Olejniczaka. Na przerwę z przewagą jednej bramki schodzili goście.

Tym razem po pierwszym gwizdku arbitra przeważającą stroną byli Biało-Czerwono-Biali. Najpierw Mateusz Krysiński oddał strzał nad bramką, a chwilę później w jego ślady poszedł Radek Krakowiak. Kilkadziesiąt sekund później Krysiński wrzucił piłkę, a Marcin Wolski nie trafił w bramkę z piątego metra. Następnie groźny strzał z daleka oddał Kamil Zawadowski, ale bramkarz z Czech pewnie obronił. W odpowiedzi gracze z Czech również próbowali z daleka, tym razem golkiper ŁKS interweniował bez zarzutu. W 51. minucie powinno być już 2:0 dla gości: napastnik FK minął Grochowieckiego, jednak dzięki waleczności Szymona Ziółkowskiego, który wygarnął piłkę spod nóg Czechowi, ciągle było 1:0. W 55. minucie piękną paradą popisał się łódzki bramkarz po mocnym strzale z dystansu. Co się odwlecze, to nie uciecze. W doliczonym czasie drugiej połowy napastnik przyjezdnych oddał ładny strzał z 25 metrów. Na nieszczęście dla ŁKS piłka wpadła do bramki przy słupku i mecz zakończył się rezultatem 2:0.

Piłkarze ŁKS przegrali zasłużenie, ponieważ motorycznie i wydolnościowo odstawali od południowych sąsiadów. Zapewne spowodowane było to tym, iż mieli za sobą bardzo ciężki sezon ligowy. Teraz czas na zasłużony odpoczynek przed kolejnym sezonem – 2012/13.

Akademia Piłkarska ŁKS '97 – FK Teplice '97 0:2 (0:1)

ŁKS:
Gogolewski (31’ Grochowiecki) – Nowacki, Olejniczak (31’ Ziółkowski), Malinowski (42’ Olejniczak), Tomalczyk (31’ Milczarek), - Mazur (20’ Roźniakowski) – Krysiński, Krakowiak, (42’ Nazarczyk), Tessmer (35’ Wolski) – Zawadowski, Serafinowicz

ZDJĘCIA Z MECZU